Dviratininkė Akvilė Gedraitytė Europos jaunių čempionate buvo arti medalio

Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse penktadienį pagirtinai pasirodė Akvilė Gedraitytė. Triskart Lietuvos jaunių čempionė iškovojo ketvirtą vietą. Tai – aukščiausia vieta Europos pirmenybių jaunių grupinėse lenktynėse nuo 2005 metų. Trenerių Vytauto Indreliūno ir Vitalijos Breivienės auklėtinė iš grupės finišavo trečia.

Europos jaunių čempione tapo olandė Ilse Pluimers. Ji 69 km (6 ratai po 11,5 km) nuvažiavo per 1 val. 44 min. 14 sek. (vid. greitis – 39,72 km/h) ir 2-19 vietas užėmusias dviratininkes aplenkė 4 sek. Sidabrą po finišo sprinto iškovojo kita olandė Sofie van Rooijen, o bronzą – Prancūzijos atstovė Kristina Nenadovič. Į pirmąjį dešimtuką dar pateko po dvi Belgijos ir Rusijos bei po vieną Nyderlandų bei Italijos dviratininkę.

Paulina Patinskaitė (+12.47) finišavo 79-a, Gabija Rukaitė (+12.47) – 81-a, o Aistė Janavičiūtė bei Rimantė Žiliūtė nefinišavo.

Per lietų vykusiose lenktynėse dalyvavo 98 dviratininkės iš 31 šalies. Klasifikuotos 82 dalyvės.

A.Gedraitytė šio čempionato asmeninėse lenktynėse užėmė 12-ą vietą.

2005 metų Europos čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse ketvirta buvo Rasa Leleivytė, o 2009 metų Senojo žemyno pirmenybių jaunių merginų asmeninėse lenktynėse taip pat ketvirtą vietą iškovojo Vaida Pikauskaitė.

Penktadienį 17.00 val. (Lietuvos laiku) prasidės jaunių vaikinų grupinės lenktynės (115 km; 10 ratų po 11,5 km). Jose dalyvaus šeši Lietuvos dviratininkai: Eitvilas Aželis, Mantas Bitinas, Žygimantas Matuzevičius, Aivaras Mikutis, Žygimantas Norutis ir Gustas Raugala.